fbpx

Masaż sportowy

60 minut
200 zł
90 minut
*260 zł
120 minut
320 zł
* Sugerowany czas masażu pozwala osiągnąć najlepszy efekt terapeutyczny i relaksacyjny

Zabieg ten czerpie z technik masażu rodzaju klasycznego, niemniej jednak terapeuta używa większej siły, niż w przypadku klasycznego masażu. Masaż sportowy ma podobne działanie jak masaż izometryczny: przywraca mięśniom siłę, pożądaną masę, pomaga zregenerować mięśnie, dotlenia skórę.

Podczas zabiegu masażysta zwraca szczególną uwagę na partię ciała sportowca szczególnie narażone na kontuzje – w zależności od rodzaju sportu, jaki uprawia – oraz na mięśniach narażonych na zakwasy, czy nadwyrężenia. Może bywać bolesny, jednak należy pamiętać, że jest on jednym z elementów owocnego planu treningowego. Techniki używane podczas zabiegu to głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie oraz oklepywanie ciała z większą intensywnością niż w przypadku masażu klasycznego, bądź relaksującego.

Dla kogo

Masaż sportowy przeznaczony jest dla osób uprawiających intensywnie sport oraz dla amatorów, którzy chcą przygotować swoje ciało do wysiłku fizycznego i uniknąć nieprzyjemnych skutków, takich jak zakwasy mięśni, nadwyrężenia. Polecany jest dla tych osób, które chcą szybciej regenerować się po wzmożonym wysiłku, chronić swoje ciało przed nieprzyjemnym napięciem mięśni oraz szybciej wychodzić z kontuzji.

Korzyści

  • Dotlenienie skóry
  • Regeneracja mięśni oraz organizmu w trakcie planu treningowego
  • Przygotowanie organizmu i mięśni do wzmożonej aktywności fizycznej
  • Przygotowanie do zawodów sportowych