Masaż sportowy

60 min
170
Sugerowany
czas masażu
90 min
240
120 min
280
* Sugerowany czas masażu pozwala osiągnąć najlepszy efekt terapeutyczny i relaksacyjny

Zabieg ten czerpie z technik masażu rodzaju klasycznego, niemniej jednak terapeuta używa większej siły, niż w przypadku klasycznego masażu. Masaż sportowy ma podobne działanie jak masaż izometryczny: przywraca mięśniom siłę, pożądaną masę, pomaga zregenerować mięśnie, dotlenia skórę.

Podczas zabiegu masażysta zwraca szczególną uwagę na partię ciała sportowca szczególnie narażone na kontuzje – w zależności od rodzaju sportu, jaki uprawia – oraz na mięśniach narażonych na zakwasy, czy nadwyrężenia. Może bywać bolesny, jednak należy pamiętać, że jest on jednym z elementów owocnego planu treningowego. Techniki używane podczas zabiegu to głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie oraz oklepywanie ciała z większą intensywnością niż w przypadku masażu klasycznego, bądź relaksującego.

Dla kogo?

Masaż sportowy przeznaczony jest dla osób uprawiających intensywnie sport oraz dla amatorów, którzy chcą przygotować swoje ciało do wysiłku fizycznego i uniknąć nieprzyjemnych skutków, takich jak zakwasy mięśni, nadwyrężenia. Polecany jest dla tych osób, które chcą szybciej regenerować się po wzmożonym wysiłku, chronić swoje ciało przed nieprzyjemnym napięciem mięśni oraz szybciej wychodzić z kontuzji.

Korzyści